ΑρχικήCOSMOS SPORTSΆρης - Πάφος fc πήραν από ένα βαθμό σε ένα ματς σαν...

Άρης – Πάφος fc πήραν από ένα βαθμό σε ένα ματς σαν σε Μουντιάλ…

Share

Διαφήμισαν το ποδόσφαιρο Άρης και Πάφος fc στο βραδινό μεταξύ τους παιχνίδι στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής.

Οι δύο ομάδες πέτυχαν από δύο τέρματα και εξήλθαν ισόπαλες 2-2, ύστερα από μια πολύ σπουδαία αναμέτρηση που θύμισε ποδόσφαιρο υψηλού επιπέδου σαν σε αγώνα Μουντιάλ.

Ο Άρης προηγήθηκε δύο φορές, αρχικά με τον Μπέκστον και αργότερα με τον Κακόριν, με την Πάφο να ισοφαρίζει με τους Μπεσάρτ και Ζάιρο.

Δείτε πως περιέγραψε τον αγώνα ο Μάριος Ευριπίδου

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ

Φίλες και φίλοι καλησπέρα

Μαζί θα σχολιάσουμε τον πολύ σπουδαίο αγώνα μεταξύ Άρη και Πάφου.

Στον σχολιασμό ο Μάριος Ευριπίδου.

Εκτός ενδεκάδας τελικά ο Ζαιρο. Στη θέση του ο Μπεσαρτ.

Διαιτητής Μενέλαος Αντωνίου

Στις 7:00 άρχισε ο αγώνας

4′ πρώτο κόρνερ για την Πάφο, χωρίς κάτι ουσιαστικό.

700 και πλέον φίλοι της Πάφος fc στο Αντώνης Παπαδόπουλος.

6′ Πρώτη καλή ευκαιρία και για τον Άρη… Σουτ και κόρνερ η μπάλα.

13′ Δεύτερο κόρνερ για τον Άρη, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

16′ Δεύτερο κόρνερ και για την Πάφο… Αποκρούει εύκολα ο τερματοφύλακας του Άρη.

Καλό παιχνίδι στο πρώτο 15λεπτο.

18′ Τρίτο κόρνερ για την Πάφο… Τίποτα ουσιαστικό.

19′ Καλό σουτ από τον Κακόριν… Η μπάλα σε νέο κόρνερ.

Από τρία κόρνερ οι δύο ομάδες στο πρώτο 20λεπτο.

27′ Νέο κόρνερ για την Πάφο, το 4ο, το οποίο περνά και αυτό ανεκμετάλλευτο.

30 ‘ Μελέ στην εστία της Πάφου… Διπλή ευκαιρία από πλευράς Άρη για να σκοράρει. Στην πρώτο σώζει ο Αντος, στη δεύτερη δοκάρι. Κοντά στο γκολ ο Άρης.

33′ Νέο δοκάρι ο Άρης, ο οποίος τα τελευταία λεπτά ανέβασε στροφές.

35′ Κίτρινη στον Ικοκο για φάουλ.

36′ Σκληρό φάουλ στον Σεμεδο… Τίποτα λέει ο διαιτητής. Η τηλεόραση αφήνει εκτεθημενο τον Μενέλαο Αντωνίου. Θα μπορούσε να έδινε φάουλ και κίτρινη κάρτα.

41′ Σκληρό φάουλ από τον Σακε στον Βαλακαρι… Κίτρινη αυτή τη φορά για τον παίκτη του Άρη.

42′ Σουτ του Σεμεδο από το σημείο του πέναλτι, η μπάλα στα σώματα των αμυντικών του Άρη και κόρνερ.

43′ Κόρνερ για την Πάφο… Και αυτό ανεκμετάλλευτο.

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις…

Τέλος ημιχρόνου 0-0

ΣΧΟΛΙΟ

Δύο δοκάρια και 8 κόρνερ ο απολογισμός του πρώτου ημιχρόνου.

Πολύ καλό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες.

Πιο επικίνδυνος ο Άρης Λ. που είδε την μπάλα να σταματά δύο φορές στο δοκάρι του Αντος, στις πιο κλασσικές ευκαιρίες που είχε για τέρμα.

45′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ Ο Άρης 1-0

Στο 46 ο Άρης ανοίγει το σκορ με τον Μπεγκτσον.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ η Πάφος 1-1

56′ Ισοφαρίζει η Πάφος με ωραίο σουτ του Μπεσαρτ, ο οποίος κρέμασε τον τερματοφύλακα του Άρη.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ Ο ΑΡΗΣ 2-1

63′ Εκ νέου προβάδισμα στο σκορ για τον Άρη με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κακόριν.

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ

Κόκκινη κάρτα στον προπονητή του Άρη Σπιλεφσκι για διαμαρτυρία.

75′ Μέσα Ζαιρο – Έξω Βαλακαρι

75′ Δοκάρι για την Πάφο με τον Μπεσαρτ

76′ Κόρνερ για την Πάφο… εύκολα ο τερματοφύλακας του Άρη

ΓΚΟΟΟΛ Η Πάφος 2-2

78′ Ισοφαρίζει εκ νέου η Πάφος με γκολαρα του Ζαιρο.

Μεγάλο ματς στο Αντώνης Παπαδόπουλος

Δραματικά τα τελευταία δέκα λεπτά.

90′ Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

94′ Σωτηρια απόκρουση από τον Αντος.

Τελικό σκορ 2-2