Ακολουθήστε μας:

ΑρχικήCOSMOS SPORTSΕντυπωσιακός Άρης εξασφάλισε την πρόκριση με 6-2

Εντυπωσιακός Άρης εξασφάλισε την πρόκριση με 6-2

Share

O πρωταθλητής Άρης κατάφερε να εξασφαλίσει την πρόκριση στους Ομίλους του Europa League με το εντυπωσιακό σκορ 6-2 επί της Σλόβαν Μπρατισλάβας.

Στο 21′ ο Γκομίς σημείωσει το 1-0. Μόλις τρία λεπτά αργότερα, ο Άρης σημείωσε το δεύτερο γκολ με τον Σζόκε. Στο 37′ η Σλόβαν έκανε το 2-1 με γκολ του Strelec .

Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, ο Άρης έκανε το 3-1 με δεύτερο γκολ του Γκομίς.

Το δεύτερο ημίχρονο, ο Γκομίς έκανε το χατ τρικ, ανοίγοντας τη ψαλίδα στο 4-1 για τη Λεμεσιανή ομάδα στο 51′. Στο 66′ ο Μαγιαμπέλα έκανε το 5-1 και ο Μπράουν στο 72′ το 6-1.

Στο 88′ η Σλόβαν μείωσε σε 6-2 με γκολ του Barseghyan.

Κάντε Follow ή Like στη σελίδα μας στο Facebook (πατώντας στο παρακάτω εικονίδιο) για να παρακολουθείτε τις δημοσιεύσεις του Cosmos News