Ακολουθήστε μας:

ΑρχικήCOSMOS SPORTSΤην Πάφο να τη σέβεστε...

Την Πάφο να τη σέβεστε…

Share

Σπουδαία νίκη με 3-1 πέτυχε η Πάφος επί της ΑΕΛ το βράδυ του Σαββάτου στο Στέλιος Κυριακίδης.

Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΛ ήταν πιο ουσιαστική και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ, αλλά ως εκεί.

Στην επανάληψη η Πάφος ήταν σαφώς βελτιωμένη και με τρία τέρματα ανέτρεψε το σκορ και πήρε σπουδαίο τρίποντο επί της μέχρι σήμερα αήττητης ΑΕΛ.

Το αποτέλεσμα θεωρείται δίκαιο, καθώς οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Η γηπεδούχος ομάδα ήταν καταιγιστική στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε πέρα για πέρα τη νίκη.

Σκόρερ για τους νικητές οι Μποκτσάι, Ζαϊρο και Ναμ. Για την ΑΕΛ σκόραρε ο Χέντι.

Κάντε Follow ή Like στη σελίδα μας στο Facebook (πατώντας στο παρακάτω εικονίδιο) για να παρακολουθείτε τις δημοσιεύσεις του Cosmos News