Ακολουθήστε μας:

ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΈμεινε εκτός 8άδας ο Τσιτσιπάς

Έμεινε εκτός 8άδας ο Τσιτσιπάς

Share

Σταμάτησε η πορεία του Στέφανου Τσιτσιπά (Νο 3 στον κόσμο) στο Miami Open. Δυστυχώς δεν έκανε καλή εμφάνιση αφού έχασε από τον Κάρεν Χατσάνοφ (Νο 16 στον κόσμο) με 2-0 σετ και αποχαιρέτησε το Open του Μαϊάμι.  Ήταν η πρώτη ήττα για τον Στέφανο από τον Ρώσο στην 7η τους συνάντηση.

Ο αγώνας διήρκησε 1 ώρα και 32 λεπτά, με τον Τσιτσιπά να δείχνει ότι ακόμα ταλαιπωρείται από το πρόβλημα στον ώμο του.

Ο Ρώσος επιβλήθηκε με 7-4 κερδίζοντας το πρώτο σετ. Στο δεύτερο σετ ο Κατσάνοφ έφτασε στο 6-4 και πήρε στη νίκη.

Στα προημιτελικά του Open, ο Ρώσος θα έρθει αντιμέτωπος με τον νικητή του αγώνα ανάμεσα στον Φραν Σερούντολο και τον Λορέντζο Σονέγκο.

Κάντε Follow ή Like στη σελίδα μας στο Facebook (πατώντας στο παρακάτω εικονίδιο) για να παρακολουθείτε τις δημοσιεύσεις του Cosmos News